Тільки встигли відсвяткувати День кавуна, як пора переходити до наступного свята! Адже сьогодні День народження шампанського!
Виявляється саме в цей день, 4 серпня 1668 року відбулася перша дегустація цього чарівного напою. Сталося це, як ви напевно знаєте, у Франції, в провінції Шампань (звідси і назва). Звичайно це було не перше в історії ігристе вино. Так швейцарці стверджують, що пінні напої виробляли у них ще в Х столітті. А італійці впевнені, що їх подавали ще римським імператорам кілька тисячоліть тому. Як все було насправді вже ніхто звичайно не пам’ятає, але факт залишається фактом – ім’я напою дала саме Франція.

день народження шампанського

Трохи історії

А відбувалося все так. В абатстві Отвильєр на території міста Шампань жив собі один монах П’єр Періньон. В абатстві бенедиктинців Періньон служив майстром льоху, а значить завідував усіма припасами монастиря, і в тому числі винами. Ці самі вина ніяк не давали бідному П’єру спокою. Весь свій вільний час він проводив саме в винних погребах абатства, де постійно експериментував із сортами винограду, винними пляшками та технологіями. Треба сказати, що інші ченці всіляко підтримували П’єра в його експериментах. А чим ще їм було займатися? Їхнє захоплення сприяло розвитку виноградарства в провінції Шампань, яка здавна конкурувала з виноробами Бургундії. Площа виноградників абатства при бравому майстрі льоха виросла в два рази!
І ось, 4 серпня 1668 роки після десятки років експериментів, проб і помилок, П’єр Періньон представив на суд настоятеся свій новий ігристий напій. Вино, яке перебувало у келихах, пузирилося та пінилося. Повітряні потоки піднімалися з дна посуду. Це була перемога!

Але на цьому підприємливий монах не зупинився. Він першим запропонував замінити промаслену палицю, яку в ті часи використовували для закупорки пляшок, на кору коркового дуба. А також саме йому належить ідея подавати ігристе вино в тонких високих келихах. Сьогодні «Дом Періньон» – одна з найзнаменитіших марок французького шампанського.

Збирають виноград для шампанського завжди вручну. Для класичного шампанського це виноград тільки трьох сортів: Шардоне (для білого вина), Піно Нуар і Піно Меньє (для червоного вина). Рожеве шампанське отримують шляхом змішування червоного та білого винограду.
Шампанське буває сухе, напівсухе, напівсолодке та солодке.
Молодим шампанське вважається до 3 років. Таке вино має смак свіжих фруктів і легкий квітковий аромат. Від 3 до 5 років шампанське зріле, зі смаком сухофруктів, спецій та кондитерських виробів. А після п’яти років шампанське набуває аромат цукатів, меду і невелику аристократичну гірчинку. Це вино – символ розкоші, свята, торжества.
В одній пляшці шампанського міститься не менше 49 мільйонів бульбашок!

День народження шампанського

Традиційно в цей день прийнято відкрити пляшку хорошого шампанського і розпити її з добрими друзями, насолоджуючись смаком та ароматом. Якісний напій зберігає бульбашки протягом декількох годин після його відкриття, і чим вони більші, тим більше елітним вважається вино.
А ще шампанське треба пити правильно:

  • ино повинно зберігатися та охолоджуватися в горизонтальному положенні;
  • відкорковують шампанське акуратно, без хлопку, щоб не випаровувалися бульбашки;
  • в момент відкупорювання потрібно обертається не пробку, а пляшку;
  • наливають вино акуратно, направляючи тонку цівку на край келиха;
  • фужер прийнято наповнювати на три чверті;
  • шампанське закушують хорошим сиром, білим м’ясом або салатами.

Ну що, починаємо святкувати? Я побігла за шампанським!

Підписуйтесь на наш YouTube канал
та приєднуйтесь до нас у соц. мережах:ми на Facebook, в Instagram та в Telegram

До інших подій: