20 липня відзначається цікве свято – Міжнародний день торту (International Cake Day)
День торту – солодке свято, присвячене дружньому відношенню всіх народів і миру в усьому світі

Він проходить під девізом «I CAKE YOU», що означає – «Я прийду до тебе з тортом»

Як міжнародне свято вперше День Торта відзначався 20 липня 2011 року, ставши однією з ініціатив Королівства Любові – міланської асоціації кулінарів, художників і музикантів (міжнародного некомерційного проекту, що реалізує глобальні культурні, гуманітарні та миротворчі ініціативи). Однак його історія почалася двома роками раніше, коли ця весела і креативна компанія вирішила створювати музичні торти!

Щороку День Торта присвячений певній темі:

 • в 2012 році День Торта проходив по космічній темі.
  день торта 2012 
 • темою свята в 2013 році стали слова «Планета Любові». 
  день торта 2013
 • в 2014-му – «Парад Планет».
  день торта 2014
 • в 2015 році – «В гостях у Казки»
  день торта 2015
 • тема 2016 року – «Подорож у Часі».
  день торта 2016
 • в 2017 році свято пройшло під девізом «Сад Любові»
  день торта 2017
 • тема 2018 року – «Наше Кино»
  день торта 2018

Взяти участь у святі може будь-хто, незалежно від кулінарних здібностей, віку, країни проживання та інших факторів. Адже торт – це символ добра, любові, об’єднання людей, тому в рамках свята його можна не тільки спекти, але і … намалювати, зліпити, зв’язати, створити з будь-яких матеріалів, які попадуться під руку. Головне, щоб він порадував і вас, і оточуючих.

Серед найпопулярніших заходів – це виставки самих незвичайних тортів на тему цього Дня, ярмарки та аукціони, змагання кондитерів, музично-кондитерські шоу, майстер-класи для дітей і дорослих з виготовлення і прикрашання тортів, різні флешмоби … Немає межі фантазії!

А ще можна просто відправити поздоровлення друзям і знайомим, організувати дружню або корпоративну вечірку з чаюванням. Адже День Торта – свято дуже веселий!

Як святкувати?

У цей день прийнято пригощати себе і друзів улюбленими солодощами, але особливо – тортом. Спеціальним чином використовується і девіз свята. За новоспеченому звичаєм гості, стукають у двері, на питання «Хто там?» Повинні незмінно відповідати «I cake you!»

День торта – свято для людей, небайдужих до ласощів і гарному настрою 😉

Підписуйтесь на наш канал  YouTube і приєднуйтесь до нас в соц мережах:  Facebook, Instagram

 

ЩЕ СТАТТІ: