Мед – натуральний замінник цукру, один із різновидів цукрових сиропів, про які ми говорили в одній з наших попередніх статей.
Мед знаком нам не один десяток років. Але все одно з ним до сих пір пов’язана величезна кількість міфів.
Давайте детально розберемо найпопулярніші міфи про мед

Мифы о меде
Мифы о меде

Міф №1. Мед не можна нагрівати

Натуральний мед при нагріванні не може виділяти отрути і токсини, тому що їх в ньому спочатку немає.
Насправді при нагріванні продукту дійсно утворюється оксиметилфурфурол, що є продуктом вуглеводного розкладання. Однак, по-перше, він виділяється в незначній кількості (його кількість в колі або розчинній каві в сотню разів більша). А по-друге, медицина не відносить оксиметилфурфурол до канцерогенів.
Натуральний мед при тривалому нагріванні, наприклад, в духовці в складі випічки, не втрачає свою харчову цінність. Так що сміливо можете додавати мед в кашу або гарячий чай чи тістечка.
Звичайно частина ферментів і вітамінів руйнується. Але при цьому вивільняються іони металів, які необхідні організму для нормальної роботи: іони калію, натрію, міді, цинку, магнію, марганцю, заліза та ін.

міфи про мед

Міф №2. Мед і цукор – це одне і те саме

Мед і цукор – різні за складом продукти. Склад натурального меду більш багатий, до того ж він має бактерицидні властивості. Хоча харчова цінність у меду і цукру приблизно однакова, але засвоюються обидва продукти по-різному. Мед засвоюється людським організмом практично на 100%. І за своїм складом мед в основному складається з фруктози.

мифы о меде

Міф №3. Мед – це ліки

Мед – це в першу чергу продукт харчування. Велика кількість вітамінів та інших корисних речовин не робить його ліками від усіх хвороб.
Мед володіє антибактеріальними властивостями, проте вони досить слабо виражені для боротьби із серйозною хворобою. У складі продукту відсутні будь-які жарознижуючі компоненти, тому лікувати застуду та грип, а також збивати високу температуру продуктом марно. Поширене переконання, що від меду потіють, також не має під собою підстав.
Продукт максимально корисний як для хворих, так і для цілком здорових пацієнтів. Він легко засвоюється організмом, будучи енергетичним продуктом для м’язової тканини і нервової системи. Окремі компоненти в складі можуть пригнічувати ріст і шкідливий вплив на організм бактерій і хвороботворних мікробів. Сприяє швидкому загоєнню ран за рахунок прискорення фізико-хімічних процесів в організмі. Він допомагає організму позбавлятися від шлаків, знімає стрес і напруження, підвищує імунітет. У той же час не варто наділяти його якимись чудодійними силами – мед не врятує при лікуванні запущених захворювань в критичній стадії, однак в якості допоміжного або профілактичного засобу цей продукт поза конкуренцією.

мифы о меде

Міф №4. Мед повинен бути рідким

Кристалізація – це норма для меду, при якій продукт зберігає абсолютно всі свої смакові і корисні властивості.
Рідка консистенція у меду спостерігається після відкачування меду з сот. Рідкий мед зберігає свої статки приблизно 3-8 тижнів (в залежності від різновиду продукту), після чого починається природний процес кристалізації.
Кристалізація натурального меду, час, за який мед повністю загусне, і його кінцева консистенція залежать від складу нектару. Нектар для меду, що слабо кристалізується (наприклад, білої акації), повинен містити близько 30% фруктози – і саме фруктоза у складі не дає такому меду швидко загуснути.
Мед, який розшаровується або має білі розводи на поверхні нічим, крім зовнішнього вигляду, не відрізняється від продукту однорідного відтінку. Медове розшарування виходить в результаті змішування нектарів різних медоносів або при повторній кристалізації меду. Розшарування особливо характерно, наприклад, для гречаного меду.

Міф №5. Темний мед корисніший за світлий

Колір меду залежить від складу нектару, а той в свою чергу залежить від медоносів, географії збору, інтенсивності медозбору і погоди. Тому в більшій мірі колір меду залежить від рослин, з яких бджола збирає нектар. Колір меду взагалі ніяк не впливає на його користь, так само як і консистенція, смак і аромат.
А визначити більшу чи меншу корисність певного сорту продукту важко.

Міфи про мед

Міф №6. Мед не можна їсти металевою ложкою

Всі ті вироби, які ми використовуємо в побуті, не можуть окислити мед, оскільки призначені для використання в харчових цілях.

Міфи про мед

Міф №7. Мед не можна довго зберігати

Мед може зберігатися століттями і навіть тисячоліттями, причому зберігаючи всі свої корисні властивості.
Головне правило зберігання меду – дотримання температурного режиму (не вище +20 градусів Цельсія).
Сонячні промені можуть бути небезпечні для меду тільки тим, що їх прямий вплив на банку розігріє її.
Харчовий пластик інертний і ніяких отрут і токсинів в мед не виділяє. Тому, дотримуючись температурний режим, мед можна зберігати як в скляній, так і в пластиковій тарі. Також на зберігання ніяк не впливає прозорість ємності.
Що стосується холодильнику, то середня температура в ньому від +2 до +6 градусів, що відповідає нормальній температурі зберігання меду. Властивостей своїх він не втратить.

Міфи про мед

Це самі основні міфи про мед, з якими ми зіткнулися. Якщо ви чули ще якісь чутки про цей чудовий продукт, то обов’язково пишіть нам про них!

Підписуйтесь на наш YouTube канал
та приєднуйтесь до нас у соц. мережах:ми на Facebook, в Instagram та в Telegram

Ще трохи корисної інформації: