Щорічно 25 березня весь світ відзначає Міжнародний день вафель (International Waffle Day). Це свято прийшло до нас зі Швеції, де воно називається Vaffeldagen. Саме цей день вважався початком весни. У цей день шведки відкладали всі справи і починали пекти свіжі, ароматні, товсті вафлі у формі сердечок. Подавали їх зі збитими вершками.

международный день вафель

Прабатьками наших вафель можна вважати плоскі пиріжки, які Стародавні Греки смажили ще в XIII столітті до нашої ери між двома металевими пластинами. Ті перші вафлі ще не були солодкими десертами, а готувалися з травами і сиром.

международный день вафель

В 9 столітті в монастирях Бельгії та Франції теж пекли вафлі. Ченці робили їх досить великими, розміром майже з піцу, на ячмінномиу і вівсяному борошні. Всередину часто завертали несолодку начинку. А називали їх тоді «oublie» і продавали біля воріт церкви по великих святах і під час недільної меси. Поступово вони стали так популярні, що «вийшли» далеко за межі монастирів. І перетворилися зі сніданку для ченців в справжню вуличну їжу, яка була ситною, швидкою і цілком заміняла хліб без втрати смаку. Вафлі стали випікати прямо на вулицях великих міст і на ярмарках.

международный день вафель

Для випічки вафель стали придумувати спеціальні форми, які кували з міцного металу. Форма представляла собою дві пластини з дерев’яною ручкою. Пластини нагрівали, на одну наливали тісто і притискали зверху другий пластиною. Зовні форми для вафель нагадували бджолині стільники (великі або трохи менше). Але з плином часу в малюнок форм стали додавати вензелі, щоб було зрозуміло, хто є продавцем вафель. До великих церковних свят ковалі робили вафельні форми з релігійними символами. А в подарунковому варіанті виготовляли форми з пейзажами і гербами. Такі форми вважалися дуже дорогим і цінним подарунком.

международный день вафель

У 1700-х роках вафлі стали солодші, після того, як в рецепти було додано більше масла і цукру. А в 1839 році були створені бельгійські вафлі, які були набагато товщі звичайних вафель і мали більш глибоку форму для випікання. Бельгійський варіант став більш ситним і містив більше джему і вершків.

міжнародний день вафель

В Америку, де зараз щорічно з’їдають найбільшу кількість вафель, вафлі потрапили завдяки президенту Томасу Джефферсону. Коли він привіз із Франції вафельницу і став влаштовувати у себе вдома Вафельні вечора. Де пеклися і подавалися гостям солодкі вафлі з кленовим сиропом.

міжнародний день вафель

Так що сьогодні, в міжнародний день вафель, саме час приготувати чудові “товсті” вафлі і пригостити ними своїх близьких і друзів! Обов’язково діліться з нами своїми вафельними рецептами і ми їх приготуємо разом!

Підписуйтесь на наш YouTube канал
та приєднуйтесь до нас у соц. мережах:
ми на Facebook, в Instagram та в Telegram

До інших подій: