“Аве, Цезар!” Знайома фраза? І вона точно не про салат! Так як улюблений салат Цезар названий так не на честь великого римського полководця та імператора Юлія Цезаря, а на честь свого творця – Цезаря Кардіні.
І, напевно, навіть сам відомий кухар не підозрював, що його салат “на швидку руку” придбає таку широку популярність і будеть викликати стільки суперечок у кулінарному світі. І що в США навіть з’явиться офіційне свято – День салату Цезар, закріплене в один день з головним святом американців Днем Незалежності!

день салата Цезарь

Чому саме в День Незалежності? Та тому, що саме в цей день в 1924 році в одному зі своїх ресторанів Цезар Кардіні і придумав цей салат.
За легендою святкування було в повному розпалі і відвідувачі вже з’їли все, що можна було з’їсти, і вимагали “продовження банкету”. Адже в Мексиці не діяв Сухий закон і веселитися можна було по повній! І тоді геніальний кухар зібрав салат з того, що ще залишилося і подав його на святковий стіл.

салат цезар

А тепер про “вічні” суперечки, які оточують всі популярні страви.

  1. Суперечка №1. До якої кухні віднести салат Цезар – до американської, європейської або мексиканської?
    Цезар Кардіні американський кухар італійського походження, який в 20-40-х роках XX століття володів декількома ресторанами в місті Тіхуана, що знаходиться на території Мексики 🙂
    Саме тому салат входить в усі три кухні, а готують його по всьому світу.
  2. Суперечка №2. Класичний рецепт? А додавати чи анчоуси?
    У первісному вигляді салат Цезар готувався з пшеничних грінок, листів салату ромен і тертого пармезану і заправлявся особливим соусом, який і складав суть рецепта.
    Вже пізніше в салат стали додавати більш калорійні інгредієнти, наприклад, варену або смажену курку. А ще пізніше з’явилася величезна кількість рецептів і варіацій за мотивами улюбленої страви.
    А ось анчоуси в салат Цезар не додаються. Плутанина сталася через інший салату, який придумав теж Кардіні, але не Цезар, а Алекс (кому цікаво – пишіть в коментарях, і я обов’язково розповім цю історію)

Доречі, визнання, нагороди і поширення салат Цезар придбав ще за життя великого кулінара Цезаря Кордіні. Вже тоді він став настільки популярним, що коли автору спало на думку запатентувати право на головний інгредієнт салату – соус, він не зміг зареєструвати саму назву «салат Цезар» – до цього моменту вона вже стала суспільним надбанням і йому довелося обмежитися марками «Оригінальний Цезар» і «Кардіні».

Підписуйтесь на наш YouTube канал
та приєднуйтесь до нас у соц. мережах:
ми на Facebook, в Instagram та в Telegram

До інших подій: