Ніжний, легкий, повітряний – торт Павлова ідеальний для літнього дня. Торт дуже простий у приготуванні і в той же час вишуканий в своїх смакових якостях. Десерт був названий на честь відомої балерини ХХ століття Анни Матвіївни Павлової, яка гастролювала по всьому світу.

Чимало суперечок розгорілося між новозеландцями і австралійцями, так до сих пір не відомо хто ж був винахідником торта Павлова – Кейт Моун (Нова Зеландія) або Берт Саше (Австрія). Але нас не цікавить хто ж насправді є першовідкривач смаколика. Нам цікавий рецепт і спосіб приготування відомого десерт – торт Павлова!

Торт Павлова

інгредієнти

  • білки яєчні – 4 шт
  • цукор – 150 г
  • крохмаль кукурудзяний – 4 ч.л.
  • вершки 33% – від 200 до 500 мл
  • для прикраси – ягоди, фрукти за смаком
Торт Павлова

приготування

Отже, як ви бачите, немає нічого складного в рецептурі. Тепер почнемо готування! Для початку візьміть 4 середніх яйця і відділіть білки від жовтків. Ні в якому разі не допускайте попадання жовтка або жиру в миску з білками, інакше нічого не вийде! Додайте щіпку цукру із загальної маси в миску з білками і починайте збивати. Починайте з низькою швидкості міксера. Поступово підвищуючи швидкість, спостерігайте за білками – вони повинні збитися в піну.

Тепер можна додавати цукор поступово, тонким струмком. Продовжуйте збивати білки до глянцевого блиску і стійких піків. Не зупиняйте роботу міксера до тих пір поки білки дійсно не стануть дуже щільними і глянцевими. Тепер додаємо 4 ч.л. крохмалю і акуратно розмішайте масу силіконової лопаткою, щоб не було грудочок.

Зараз саме час перейти до випічки. Намалюйте на пергаменті коло діаметром 16 см. Переверніть пергамент і викладіть меренгу в намальоване кільце. Можна зробити один корж для торта, а можна розділити білки на дві частини і розподілити на двох кільцях. Випікаємо десерт Павлова в розігрітій до 90 градусів духовці. Можна підключити конвекцію – так буде краще просушуватись наш торт. Залишилося почекати до двох годин, поки буде випікатися корж. Щоб процес йшов трохи швидше – збільште температуру, але вище 120 піднімати не варто.

Отже, можемо зайнятися начинкою. Класика жанру – збиті вершки. Але можна експериментувати з будь-яким кремом на ваш смак.

Коли наші коржі охолонуть просто нанесіть крем між ними або зверху меренги. Прикрашаємо будь-якими свіжими фруктами і ягодами. Фантазуйте. Смачного!

Торт Павлова

Підписуйтесь на наш YouTube канал
та приєднуйтесь до нас у соц. мережах:
ми на Facebook, в Instagram та в Telegram

Інші рецепти: