Меренга – це кондитерський крем зі збитих з цукром яєчних білків. Вона ще зустрічається під словом “безе”. Хоча зазвичай під безе ми маємо на увазі вже готовий десерт із запеченої меренги.
Кондитери використовують меренгу як сиру, так і запечену. Все залежить від цілей та ідей.

Все виды меренги

Меренгу збивають до м’яких, середніх та жорстких піків. Немає чіткого правила, скільки збивати меренгу до отримання потрібної консистенції. На це впливатимуть кількість інгредієнтів, потужність міксера і тип меренги. Меренга, збита до м’яких піків, найчастіше використовується для приготування суфле. Середні піки – ідеально для кремів і тіста. Меренга, збита до жорстких піків, найкраще тримає форму, і тому підходить для декорування та роботи з кондитерськими насадками.

всі види меренги

Розділяють кілька видів меренги, що відрізняються між собою способом приготування і складом. Це французька, швейцарська, італійська та меренга на альбуміні. Коротко розповім про всі ці види.

Французька меренга

Вона вважається найпростішою і невибагливою. Для її приготування необхідно просто змішати білки і цукор в пропорції 1:2 і ретельно збити міксером. Безе, приготовані за французьким рецептом, виходять ніжними і повітряними. Але маса підходить тільки для тістечок простої форми. Витіюваті “трояндочки” можуть розпливстися в перші хвилини запікання, і замість красивих бутончиків будуть у вас незрозумілі коржі.

Швейцарська меренга

Більш стабільна, ніж французька. Її можна використовувати як основу для мусів, кремів, як начинку для відкритих пирогів, а також для прикрашання тортів. Для її приготування білки з цукром нагріваються на водяній бані до розчинення цукру, а потім інтенсивно збиваються в піну.

Італійська меренга

Найстабільніша з усіх. Вона добре тримає форму і має саму гладку поверхню. Крім того, така меренга найбезпечніша, так як білки піддаються термічній обробці ще до запікання. Для її приготування ми варимо цукровий сироп, чекаємо випарювання з нього всієї рідини і загустіння. А потім вливаємо гарячий сироп в білки, інтенсивно збиваючи масу. Отриманим м’яким і смачним кремом промазують торти, начиняють трубочки і еклери. Він легко змішується з вершковим маслом для отримання білково-масляного крему.

Меренга на албуміні

Готувати меренгу на альбуміні можна будь-яким з трьох вищеописаних способів. Єдина відмінність полягає у відновленні білку. Для цього змішуємо 1 частину альбуміну і 9 частин БУДЬ-ЯКОЇ рідини. В якості рідини для розведення ви можете використовувати соки або пюре ягід, фруктів і навіть овочів. Це і є головна відмінність цього виду меренги від всіх інших – можливість надати мерензі яскравий смак фруктів і ягід. Бонусом буде ще й те, що нам не знадобиться барвник, соки самі зроблять забарвлення. Крім того з альбуміном завжди виходить більш стабільний результат, ніж при використанні свіжого білку.

Більш детальну інформацію про меренгу, її види та рецепти приготування дивіться в нашому відео:

Придбати якісний альбумін та все необхідне можна в магазині для кондитерів Два зайці.

Підписуйтесь на наш YouTube канал
та приєднуйтесь до нас у соц. мережах:ми на Facebook, в Instagram та в Telegram

Ще трохи корисної інформації: