У житті кожного кондитера настає момент коли хочеться купити новий міксер. Цілі і завдання можуть бути різні. Вибір моделей величезний. Наш курс присвячений економіці домашньої кондитерської, так що ми розберемо вибір нового міксера з точки зору рентабельності. І міксер ми вибрали тільки для прикладів розрахунку. На його прикладі ми показуємо, як обрати кондитерський інвентар з точки зору його економічної ефективності.

Моделюємо ситуацію, початківець кондитер дозрів для покупки планетарного міксера. Ми не будемо зупинятися на характеристиках, кольорі або обсязі чаші. Наше завдання розібратися з якої цінової групи міксер буде виправданий для конкретного кондитера. Спочатку визначимося – які групи за ціною ми можемо знайти. Я просто ввожу в пошуку “купити планетарний міксер” і дивлюся актуальні пропозиції. Першим можна виділити бюджетний сегмент, це до 4 тис. грн. Моделі можуть бути як з ручним міксером, який встановлюється на спеціальний постамент, так і вже з повноцінною чашею. Другий ціновий сегмент приблизно до 10 тис. грн. Це вже може бути повноцінний планетарнік впізнаваною фірми. Далі йде сегмент дорогих міксерів. Цінники в районі 20 тис. грн. Є ще один сегмент – це професійне обладнання, але в рамках домашньої кондитерської його розглядати не будемо. Зазначу що ціни можуть бути 35 тис і більше. Зупинимося на трьох варіантах: до 4 тис, до 10 тис і до 20 тис.

как выбрать кондитерский инвентарь

Тепер давайте зробимо зупинку і внесемо ясність. Я не намагаюся пояснити який міксер краще. Зараз ми будемо говорити саме про рентабельність обладнання. Тобто про економічну ефективність. Я покажу як обрати кондитерський інвентар з точки зору економіки. Ну а розрахунок і прийняття рішення залишається за вами.

как выбрать кондитерский инвентарь

Вся побутова техніка має гарантійний термін. Наприклад Kitchenaid дає на свої міксери гарантію від 2-х до 5-ти років. Я не буду шукати термін гарантії для кожної моделі. Приймемо, що бюджетний сегмент з гарантією 12 місяців, а той що дорожче 24 місяці. Ми з вами вже рахували амортизацію обладнання ось тут. Зараз схожа ситуація. Ділимо ціну на місяці гарантії.

4000/12=333 грн на місяць
10000/12=833 грн на місяць
20000/24=833 грн на місяць

Виходить, що міксер повинен заробляти на свою окупність в першому випадку 333 грн щомісяця, а в інших випадках 833 грн в місяць. Багато це чи мало? Все залежить від ефективності використання. Якщо ви робите 10 тортів на місяць, то в кожен з них потрібно закладати 33 грн для першого випадку і 83 грн для другого і третього. Причому це не скасовує всі ті витрати, про які ми говорили в цьому курсі: робота, продукти, розвиток. Це додаткові витрати на амортизацію всього одного міксера. Якщо ви вийшли на рівень одного замовлення в робочий день або 22-х замовлень на місяць, то ця цифра зменшується до 15 грн для бюджетного міксера і 38 грн для міксера дорожче.

як обрати кондитерський інвентар

Які висновки ми повинні отримати з цих розрахунків? Якщо ви твердо впевнені, що домашня кондитерська це справа вашого життя. І найближчі кілька років ви будете цим займатися. Якщо ви маєте клієнтську базу, стежите за нею і розширюєте. Маєте стабільний потік замовлень. Підкреслюю, не великий, а саме стабільний. То ви цілком можете дозволити собі обладнання середнього або дорогого сегменту. Якщо ви тільки починаєте, постійних замовлень ще немає. Або якщо ви знаєте, що це тимчасове заняття, наприклад на період декрету на пару років. Те доцільно буде взяти дешевший сегмент.

як обрати кондитерський інвентар

Куди ж без прикладу з моєї практики. На старті у мене був звичайний ручний міксер. Коли кількість замовлень зросла, став замислюватися про планетарнік. Але який мені потрібен не розумів. Яка потужність? Який обсяг чаші? Додаткові насадки і фукнции? За підсумком для старту купив міксер з бюджетного сегменту. На той момент він коштував близько 2 тис грн. Він прекрасно відпрацював три роки. Повністю окупився кілька разів. Першими з ладу вийшли вінчики. Це до речі поширена проблема. При покупці звертайте увагу на гарантію вінчиків – вона може бути менше, ніж у самого міксера. Сам міксер у мене теж розбовтався за стільки років постійного використання. Так що було вирішено купити новий. Знову взяв бюджетну модель. Дійшов висновку, що вони дуже швидко окупаються. І при будь-якій поломці можна сміливо міняти на новий, навіть не заморочуючись з гарантією.

як обрати кондитерський інвентар

Ну і ще пару важливих моментів. Перше – це гарантія. Завжди потрібно бути готовим до поломки. Навіть якщо вам все відремонтують безкоштовно, це займе багато часу, особливо в регіонах. Просто продумайте, як ви будете діяти в екстрених ситуаціях. Можна взяти у знайомих або викрутитися ручним. Як говоритися попереджений – озброєний. Завжди нагадую, що репутаційні втрати найстрашніші. Подумавши про рішення такої проблеми заздалегідь, ви економите купу нервів в момент, коли це відбудеться. Ну, а другий момент це функціонал обладнання, яке ви плануєте купити. Будь-яка додаткова фішка в вашому міксері, наприклад насадка блендер або м’ясорубка, додає вартості. Перед покупкою подумайте, що саме вам потрібно і не переплачуйте за невикористовувані функції. Окупати доведеться і їх.

Підписуйтесь на наш YouTube канал
та приєднуйтесь до нас у соц. мережах:
ми на Facebook, в Instagram та в Telegram

Ще трохи корисної інформації: