Ну що, давайте ще раз повторимо рецепт улюбленого десерту Пташине молоко у вигляді тортика. Пам’ятаєте з чого він складається? М’яка бісквітна основа і ніжне суфле … Не забудьте про агар-агар, в даному випадку його не можна замінити на желатин!
Почнемо готувати ?!

Інгредієнти:

Коржі

  • Вершкове масло — 100 г
  • Цукор — 100 г
  • Яйця — 2 шт
  • Борошно — 140 г
  • Ванільний цукор — 1 ч.л

Суфле

  • Яєчний білок — 2 шт
  • Цукор — 200 г
  • Агар-агар — 5 г
  • Вода — 140 г
  • Вершкове масло — 120 г
  • Згущене молоко — 100 г

 Приготування:

Почнемо з приготування коржів. Вершкове масло кімнатної температури збиваєм з цукром до пишної маси, додаємо яйця та ванільний цукор. Продовжуємо збивати, всипаємо борошно, перемішуємо. Тісто готове і ми приступаємо до випічки.
Духовку розігріваємо до 230 градусів.

Готуємо бротвінь для випічки: вистилаємо його пергаментним папером, малюємо два кола, діаметром 18 сантиметрів, перевертаємо пергамент на іншу сторону, щоб слідів від маркера не залишилося.


Викладаємо наше порівну розділене тісто в центр кругів та розподіляємо його спатулой, ну або, якщо не виходить з першого разу, допомагаємо мокрою ложкою.


Випікаємо коржі в розігрітій духовці хвилин 7-10. Слідкуйте за процесом випікання: як тільки бісквіти підрум’яняться – виймайте! Якщо круги тіста вийшли трохи нерівними – сміливо зрубуйте кільцем потрібного діаметра, поки тепле!


Готові коржі викладаємо на решітку до повного остигання.

Суфле. Поки остигають наші коржі, візьмемося за приготування суфле для Пташиного молока. Для початку розвести агар-агар у холодній воді. Можна замочити відразу в сотейнику. Зачекайте хвилин 10.

Трохи про агар та неможливість його заміни. Агар-агар – це подрібнена водорість, що не має властивого для желатину м’ясного присмаку та запаху. Також желатин втрачає свої желюючи властивості при нагріванні, а нам необхідно приготувати киплячий сироп. А ще агар низькокалорійний – дівчаткам на замітку!

В сотейник з агар-агаром додаємо цукор, ставимо на повільніший вогонь й чекаємо закипання, періодично помішуючи дерев’яною ложкою. В цей час у чашу для міксера відділяємо чисті білки від яєчних жовтків та збиваємо до міцної піни.

Звичайно, найкраще використовувати планетарний міксер для того, щоб зручніше було виконувати дві дії відразу, але я не думаю що ручний міксер стане великою проблемою в приготуванні.
Після закипання наш сироп почне швидко піниться й подвоюватиметься в обсязі. Майте це на увазі, при виборі ємності.

Тут необхідно розпочати перемішувати сироп інтенсивніше, щоб нічого не пригоріло. Тепер головне досягти потрібної консистенції сиропу. Всі поради по досягненню певної температури за допомогою термометра – не завжди точні. Спробуйте впоратися самостійно. Потрібно досягти такої густоти, щоб з лопатки цівка сиропу стікала безперервною “ниткою”.

Вдалося ?! Відставляємо в сторону та очікуємо градусів 80. До речі, відмінне придбання для кондитера й не тільки кондитера – пірометр (інфрачервоний безконтактний термометр). Обов’язково подивіться порівняння його з іншими кулінарними термометрами.

Тепер повертаємося до збитих білків. Вони вже досить пишні та стійкі. Знижуємо швидкість до середньої і тонкою цівкою вливаємо готовий сироп з агар-агар.
Коли влили весь сироп, збільшуйте швидкість до максимальної. Як тільки маса стане густою, потроху додаємо м’яке вершкове масло, збиваємо, вливаємо згущене молоко.

 

Збірка

Кільце або форму обтягуємо харчовою плівкою по дну, бортики прокладаємо бордюрною стрічкою.

На дно кладемо перший корж, який вже охолонув.

Далі вливаємо половину нашого Пташиного молока, знову корж і зверху залишки суфле. Вирівнюємо лопаткою і залишаємо в холодильнику на кілька годин.

Ганаш

Якщо хочете покрити торт Пташине молоко шоколадом, пропоную на остигле суфле нанести суміш з розтопленого шоколаду (100 г) і Вершків 33% (70-90 г).

Як тільки шоколад застиг – діставайте торт з форми, розріжте і насолоджуйтеся! Це просто смакота!

інші Рецепти: