Їстівна друк на вафельному папері дуже популярний з кількох причин.
Швидкість виробництва. Готовий виріб можна отримати вже через кілька годин.
Точність передачі зображень. Вручну повторити логотипи складно, довго і дорого, та й виходять вони не завжди, а друк з цим справляється без проблем.
Ціна виробництва. Їстівний друк один із самих бюджетних методів оформлення десертів.
Ще один фактор це простота роботи. Тут два моменти: дуже легко вчитися, тому що матеріали недорогі. Друге, не потрібно володіти художніми навичками – картинки вже готові, від вас тільки невеличке відчуття композиції. Сьогодні розповім які види вафельного паперу бувають, який для чого краще вибрати

Вафельний папір найчастіше виготовляється в форматі А4. Він не має запаху, колір білий, не солодкий. Основною відмінністю є його товщина. Зустрічається звичайний, тонкий і ультра тонкий. Товщина впливає на прозорість, передачу кольору і гнучкість.

виды вафельной бумаги

Гнучкість

Відрізаємо невеликі стрічки кожного виду, а тепер пробуємо їх зігнути. Звичайний папір ламається при малих радіусах вигину. На ньому з’являються тріщини і він розшаровується. Тонкий папір краще переносить вигини. Ним можна покрити деталі з радіусом 2-3 мм. Ультра тонкий папір дозволяє складати його практично вдвічі. Невеликі пошкодження залишаються, але візуально вони майже непомітні.

Передача кольору

Тонкий папір застосовується для невеликих областей друку. Наприклад на капкейкі або топери. Харчові чорнила в своїй основі мають воду, а надмірна кількість вологи сильно деформує вафлю. Для прикладу роздрукую одну і ту ж яскраву картинку на різних типах паперу. Тонка сильно пузириться. І це призводить до розмазування при друку. Так що чим більш насичений колір в зображенні тим товще потрібно використовувати папір.

Прозорість

Чим тонше папір, тим сильніше він просвічується. У цьому немає проблеми, якщо ви кладете картинку на білу мастику або крем. А ось якщо колір поверхні буде темним, то це може зіпсувати вид зображення на тонкому папері.

види вафельного паперу

На частину питань про вафельний папір ми вже відповідали раніше, прочитати цю статтю можна тут. А тепер експерименти. Для початку розкачаю мастику і змащу її водою. Тепер приклеїмо картинки на мастику. Детально про те як зробити топери таким методом я розповідав в одній з минулих статей. Всі зразки добре приклеїлися. Єдина відмінність, це товщина краю. Звичайний папір видно як окремий шар, а ультра тонкий повністю зливається з підкладкою.

Тепер відсадимо світлий білково заварний крем. Папір нічим не обробляємо і кладемо зверху. Нижче нанесемо яскравий вершковий крем. На нього також розкладемо картинки. Відразу помітно що тонкий і ультра тонкий папір просвічують колір крему. Це позначається на відтінках картинки. Майте це на увазі коли важлива точність передачі зображення. На БЗК явних відмінностей не видно, так як в його складі дуже мало вологи і папір не розмокає. Вершковий крем повністю припитав папір. Тут є як плюси, так і мінуси. Тонкий папір прийняв форму крему. І якщо поверхня буде не рівна, то всі ці нерівності передаються і зображенню. Проте ріжуться просочені картинка ідеально. Проблем з порізкою торта не буде. А от не розмокла картинка на білковому кремі розрізається гірше.

види вафельного паперу

Ну і наостанок покажу чому вафельну картинку потрібно берегти від надмірної вологи. Окунем всі зразки в воду на секундочку. Всі вони моментально размокают, фарба тече. Вироби приходять в непридатність. Товщина паперу особливо не впливає в такому випадку. І навіть якщо злегка розмокшиму паперу і можна знайти застосування, то фарба розповзається моментально і виправити це вже неможливо.

види вафельного паперу

Підписуйтесь на наш YouTube канал
та приєднуйтесь до нас у соц. мережах:
ми на Facebook, в Instagram та в Telegram

Ще трохи корисної інформації: