Кутя на пшеничній крупі з маком та медом – традиційне слов’янське блюдо. І найчастіше його готують саме на передодні Різдва. Рецептів її приготування дуже і дуже багато. Я хочу поділитися з вами нашим сімейним рецептом.
Очищену і промиту пшеницю заливаємо окропом і ставимо на вогонь. Варимо до готовності. Зерна повинні стати м’якими, але не перетворитися на кашу.
Поки пшениця вариться саме час зайнятися начинкою. 300 грамів родзинок і 200 грамів мигдалю заливаємо окропом і відставляємо. Трохи подрібнюємо 200 грамів волоських горіхів. Одночасно уважно перебираємо їх від залишків шкаралупи і перетинок.
Дістаємо з окропу мигдаль і знімаємо шкірку. Поки мигдаль набряклий і гарячий шкурка сама зіскакує з горішка. Але як тільки він висихає все стає набагато складніше. Тому не зливайте одразу всю воду, а діставайте його з окропу по одній ложці. Очищений мигдаль нарізаємо на шматочки. Дрібні горішки розрізаємо навпіл. а великі на 3 – 4 частини.
Ще нам знадобиться 200 грамів цукатів і 200 грамів в’яленої вишні або журавлини.
Наша кутя складається з таких інгредієнтів:
- 600 г очищеної пшениці
- 300 г родзинок
- 200 г мигдаля
- 200 г волоських горіхів
- 200 г цукатів
- 200 г в’яленої вишні
- 100 г моленого маку
- 1 ст. меду
- 1 ст. води
Готову пшеницю відкидаємо на друшляк. Даємо стекти всій воді і пересипаємо в глибоку каструлю. Додаємо горіхи, цукати і проціджені родзинки. Як слід перемішуємо, щоб начинка розподілилася рівномірно.
Якщо у вас немає пшениці, то використовуйте суміш з коричневого пропареного рису і білого рису сорту “Басматі”. Такий рис після варіння не злипається і залишається розсипчастим.
Ще один обов’язковий інгредієнт в куті – це мак. Я беру вже оброблений, мелений блакитний мак, приблизно 100 грамів. Його досить просто на кілька хвилин залити окропом. Якщо ви використовуєте цільний мак, то відваріть його хвилин 15 – 20 і перетріть в ступці з невеликою кількістю цукру.
Останній штрих – заливка. Беремо склянку натурального меду і заливаємо його склянкою теплої води. Розмішуємо до однорідності. Цією сумішшю заливаємо нашу кутю. Останній раз ретельно перемішуємо і відправляємо на кілька годин в холодильник, щоб всі інгредієнти подружилися між собою.
Різдвяна кутя готова! Розкладаємо по порційних мисочках і можна ставити на стіл або пригощати родичів, друзів та кумів.
Підписуйтесь на наш YouTube канал
та приєднуйтесь до нас у соц. мережах:ми на Facebook, в Instagram та в Telegram
Інші рецепти: