лого прозрачное

І знову свято! Великий, соковитий, солодкий і … смугастий 🙂
Вгадали про що я? Так, так! Сьогодні – День кавуна.
Першими відзначати це свято придумали американці, які, до речі, є рекордсменами по всіляких кулінарних святах.

день арбуза
день арбуза

Кавун – баштанна культура роду гарбузових. Його плід вважається ягодою, і в даний час вирощується в 96 країнах світу в більш ніж 1200 різновидах.
Як вважають історики, батьківщиною кавуна є Південна Африка. У таких країнах, як ПАР, Ботсвана і Намібія можна зустріти зарості дикого, гіркого на смак кавуна – колоцінт.
Відомо, що вже в Древньому Єгипті люди знали і обробляли цю рослину. Був він відомий і в Стародавньому Римі, де його їли свіжим або засоленим, а також варили з нього мед. В 10 столітті на купецьких судах кавун потрапив до Китаю. В Європі кавуни вперше з’явилися приблизно в 13-14 століттях, а в Америку вони були доставлені в 16-м столітті європейськими колоністами.

день кавуна

Кавунні рекорди:

Користь кавуна:

Як же святкують день кавуна? Влаштовують кавунові пікніки і ярмарки, фестивалі і гуляння. А улюбленими конкурсами стають змагання з поїдання кавуна, хто далі всіх плюне кісточкою, приготування та дегустація найрізноманітніших страв з кавуна. Найчастіше готують десерти або напої. А ще кавуни маринують, варять і навіть смажать на грилі. Не пропадають навіть кірки! З них варять варення, готують цукати і маринують.
Ну а самим видовищним заходом стають звичайно конкурси з карвінгу – вирізання різних фігур і картин на кавунової шкірці.

Підписуйтесь на наш YouTube канал
та приєднуйтесь до нас у соц. мережах:ми на Facebook, в Instagram та в Telegram

До інших подій: