Заварний крем – крем, приготований з молока або вершків, яєць і цукру. Він може використовуватися як солодкий соусю На його основі готують і більш складні страви: десерти, муси, суфле, пудинги і креми. Їм поливають торти і просочують коржі (наполеон, бостонський торт), заповнюють їм тістечка (еклери, профітролі), тарти і тарталетки, та інші десерти (трайфли, крем-брюле). Також на його основі готують морозиво. Заварний крем можна запікати, що перетворює його в повноцінний десерт.
Готують його давним-давно. Ще древні римляни вперше виявили, що яйця з іншими інгредієнтами при нагріванні утворюють в’язку суміш. Так і з’явився прабатько сучасного заварного крему. Ласували кремом і в середні століття: в основному їм наповнювали пироги. У звичному нам вигляді заварний крем народився в Тоскані завдяки безіменному італійському кухареві, був вдосконалений при дворі Людовика XIV і отримав свою сучасну форму в середині XIX століття завдяки британському хіміку Альфреду Берду. Зараз існує величезна кількість різновидів заварного крему: з маслом, зі сметаною, з шоколадом і т.д. Його можна зустріти під назвами: англійська крем, англез (інглес, англес) або кастард. Ми з вами зараз розберемо один з найпростіших його варіантів на вершковому маслі.
Для нашого крему нам знадобиться:
- молоко 600 г
- цукор 130 г
- крохмаль кукурудзяний 50 г
- цукор ванільний 10 г
- яйце 3 шт
- масло 150 г
600 мл молока наливаємо в каструльку або сотейник з товстим дном і ставимо нагрівати на невеликий вогонь. Поки молоко гріється, ми в окремій мисці змішуємо 3 яйця, 130 грамів цукру, 50 грамів кукурудзяного крохмалю і ванільний цукор. Розтираємо суміш до однорідності. Потім виливаємо в гаряче молоко і відразу починаємо інтенсивно перемішувати вінчиком. Цей момент дуже важливий. Розмішувати потрібно постійно, не відволікаючись. Якщо крем пригорить на дно, то доведеться починати все з початку.
Дуже часто в рецептах заварного крему використовують борошно замість крохмалю. Але особисто я віддаю перевагу саме крохмалю. Він не утворює грудочок і надає крему легшу, пластичну текстуру. Про властивості крохмалю ми вже говорили в окремій статті.
Крем різко почне густіти. Активно перемішуємо до появи перших явних бульбашок кипіння. Вимикаємо. Продовжуємо працювати вінчиком, поки бульбашки не заспокояться. А тепер закриваємо плівкою в контакт. Це не дасть утворитися скоринці. Залишаємо приблизно на півгодини остигати при кімнатній температурі. А потім прибираємо в холодильник. Для повного охолодження і стабілізації заварній основі знадобиться не менше 3 годин.
Поставили крем і відразу ж дістаємо з холодильника 150 грамів хорошого вершкового масла. Нарізаємо на невеликі шматочки і залишаємо нагріватися при кімнатній температурі. Для подальшої роботи масло повинно стати м’яким і податливим.
Через 3 години перевіряємо нашу основу. Якщо вона охолола до кімнатної температури, то можна продовжувати. Збиваємо масло до побіління і пишності. Не вимикаючи міксер, по ложці починаємо додавати заварну основу. Важливо щоб і масло, і основа були однією температури. Ретельно перемішуємо. Крем виходить густим, ароматним і дуже ніжним
Підписуйтесь на наш YouTube канал
та приєднуйтесь до нас у соц. мережах:
ми на Facebook, в Instagram та в Telegram
Інші рецепти: