Мармелад – ласощі, приготовані з різних фруктів та цукру з додаванням загущувача (найчастіше пектину). При слові “мармелад” ми найчастіше уявляємо апельсинові дольки в цукрі, якими пригощала нас мама у дитинстві. А ось якщо ви будете шукати мармелад десь за кордоном, то вам швидше за все запропонують трохи інші продукти. Так в Ангіі і англомовних країнах слово “Marmalade” означає густе варення з цитрусових, найчастіше з апельсинів. А у Франції “Marmelade” – це різновид конфитюра з айви. А звичні нам желейні кубики відомі під назвою “Pate de fruits”.
Мармелад прекрасний у всіх відносинах. Він смачний, та ще й корисний. До його складу входить велика кількість вітамінів та мінералів, що містяться в свіжих фруктах і ягодах, які використовуються для приготування мармеладу і не втрачають своїх властивостей при термічній обробці. В основному, це вітаміни групи В, К і Е, РР. Калій, натрій, залізо, кальцій, мідь, магній, фосфор та інші. Желюючий агент пектин – також благотворно впливає на організм. Він нормалізує обмін речовин, покращує травлення, виводить токсини і сприяє правильній роботі щитовидної залози.
Та й приготувати мармелад в домашніх умовах досить просто. Достатньо змішати ягідне або фруктове пюре з цукром, глюкозним сиропом, пектином та лимонною кислотою в правильних пропорціях, довести до потрібної температури, а потім просто остудити. Найголовніше – це підібрати вірну пропорцію інгредієнтів. Нижче пропоную вам табличку розрахунку складових для декількох видів мармеладу на основі яблучного пектину
Валиво!
Дані пропорції вірні тільки для чистого яблучного порошкового пектину, звичайного білого цукру і лимонної кислоти. Будь-які зміни пропорцій або заміна складових дадуть зовсім інші результати!
Підписуйтесь на наш YouTube канал
та приєднуйтесь до нас у соц. мережах:ми на Facebook, в Instagram та в Telegram
Ще трохи корисної інформації: