І знову свято! 4 квітня Міжнародний день моркви (World Carrot Day). Це свято заснували в 2003 році. По всьому світу проводяться різні морквяні вечірки (Carrot Party), кафе пропонують морквяні меню, на дитячих святах гостей пригощають морквяним соком і морквяним печивом.
Між іншим, морква не завжди була помаранчевою. Родом цей коренеплід із Середньої Азії. Спочатку він був пурпуровим зовні і жовтим всередині. Моркву почали культивувати в VII столітті нашої ери, і протягом 1000 років вона зустрічалася в широкому спектрі кольорів: червоного, білого, чорного, жовтого, і навіть фіолетового. А ось перші помаранчеві сорти моркви були вирощені в Голландії в XVI столітті. Вона стала набагато солодшою і соковитішою. На сьогоднішній день це один з найбільш солодких овочів на Землі (солодше тільки буряк).
Морква підвищує рівень кальцію в крові і знижує рівень холестерину. Всього одна середня морквина в день – і ваш організм отримує дозу вітамінів, необхідну для нормальної роботи серця і судин. Якщо гризти корінь моркви, він чудово очищає зубну емаль і масажує ясна, запобігаючи розвитку карієсу і пародонтозу. Морква корисна, навіть якщо вона протерта, приготовлена на пару або зварена.
Люблять моркву і кондитери. З неї готують чудові мафіни, сорбет, суфле, желе, запіканки, пироги і навіть цукерки! Про пряний і соковитий морквяний бісквітний торт, який вважається національним блюдом американців, я вже розповідала ось тут. І взагалі морквина для американців овоч особливий. Так що було б дивно, якби морквяна випічка обмежилася одним лише тортом. Не менш прекрасні і панкейкі – пишні, щільні, висотою не менше полусантіметра млинці подають на сніданок і як десерт.
А ще недавно я натрапила на дуже цікавий напій – морквяна кава. І знаєте, вона виявився дуже і дуже гідною. Незвичайний смак і чудовий яскравий колір. Ділюся з вами рецептиком:
Нам знадобиться:
- еспресо
- свіжий морквяний сік
- ванільний сироп
- молоко
Як і всі кавові напої, ця кава готується на основі еспресо. І починаємо ми саме з нього. Заварюємо еспресо будь-яким способом. Це може бути напій з еспресо машини або міцна кава, приготована в турці або гейзерній кавоварці.
Після цього додаємо до кави морквяний сік і ванільний сироп. Кількість регулюємо за смаком.
Збиваємо молоко капучинатором або френч пресом. Виливаємо його у високу склянку. А потім обережно тоненькою цівкою вливаємо в молочну піну морквяну каву. Так само, як би ми готували латте. Наша морквяна кава готова!
Підписуйтесь на наш YouTube канал
та приєднуйтесь до нас у соц. мережах:
ми на Facebook, в Instagram та в Telegram
До інших подій: