Як працювати з ізомальтом? Покажу на практиці пару прикладів, що з нього можна зробити. А кому цікаво дізнатися про те, що ж таке ізомальт, то переходите по посиланню ось сюди.
Почнемо з приготування льодяників. Я буду робити у спеціальній формі, але без неї цілком можна обійтися, виливаючи суміш на силіконовий килимок.
Висипаємо ізомальт в сотейник з товстим дном. Можна додати трохи води. З розрахунку 1 частина води на 3 – 4 частини ізомальту. За зовнішнім виглядом це повинно нагадувати мокрий пісок. Доводимо суміш до кипіння не перемішуючі. Час від часу трохи похитуючи ємність, щоб ізомальт нагрівався рівномірно. На цьому етапі можна додати барвник. Я спеціально вибрала блакитний барвник, щоб показати який насичений колір можна отримати. Будь-які відтінки синього від ніжно блакитного до насиченого індиго. На відміну від карамелі, ізомальт сам по собі прозорий і не змінює колір барвника.
Щоб отримати повністю готову масу, її треба варити до температури приблизно 170 градусів. Без використання термометра це теж не складно. Варимо кілька хвилин після закипання. Саме це дасть виробам з ізомальтом бажану прозорість. Потім знімаємо з вогню і дуже швидко зупиняємо зростання температури – опускаємо сотейник в ємність з холодною водою. Чекаємо коли перестануть з’являтися бульбашки кипіння. Злегка похитуючи, розганяємо пухирі, які утворюються до отримання однорідної прозорої рідини і можна використовувати. Заливаємо гарячу суміш у форму.
Для льодяників з начинкою заливаємо трохи розчину і укладаємо декор. Це можуть бути вафельні картинки, шматочки фруктів або горіхів, засушені квіти, цукровий декор у вигляді перлинок і багато-багато іншого. Уклали і тепер потрібно залити зверху ще однією порцією ізомальту. Поки я поралася з декором, моя суміш сильно загусла і погано ллється. Але це зовсім не страшно, тому що ізомальт термообратім. Тобто його можна нагрівати і охолоджувати знову і знову! Підігріваю до потрібної мені плинності і заливаю. Відправляємо льодяники остигати. І пам’ятаємо про вологість! У вологому середовищі ізомальт погано застигає і залишається липким. Тому краще не працювати з ним у вологому приміщенні або в дощову погоду. Коли льодяники полность застигнуть, акуратно дістаємо їх форми.
Для льодяників з начинкою звичайно краще фарбувати ізомальт в менш насичені кольори. А для вафельних картинок так і зовсім використовувати незабарвлений. Коли ми готуємо льодяники в силіконових формах типу моєї, більш гладкою, рівною і красивою виходить нижня сторона. Тому рекомендую розташовувати декор в ту сторону.
А тепер моє улюблене – фантазійний декор для торта і десертів. Знову нагріваємо ізомальт на повільному вогні до повного розчинення. Додаємо потрібний колір. Не лякайтеся, якщо суміш почне пузиритися – це нормальна реакція ізомальта на барвник. Як слід розмішуємо і відставляємо в сторону. Мне пергамент для випічки. Вирівнюємо і кладемо на рівну поверхню. Наливаємо на нього спирт або горілку так, щоб утворилися великі краплі. А тепер виливаємо зверху гарячий ізомальт. Беремо пергамент за краї і схиляємо його в різні боки, утворюючи бажаний розмір і форму. Ізомальт буде пузиритися і лопатися. Це випаровується спирт від гарячого ізомальту, і його пари прориваються назовні, формуючи розриви і отвори. Ми залишаємо до повного охолодження і кристалізації.
Акуратно знімаємо пергамент, відокремлюючи його від застиглої фігури. Ось такий цікавий декор у нас вийшов. Він пористий, з бульбашками і має неповторну форму. Дуже оригінально такий декор виглядає на сучасних муссових тортах.
Підписуйтесь на наш YouTube канал
та приєднуйтесь до нас у соц. мережах:
ми на Facebook, в Instagram та в Telegram
Ще трохи корисної інформації: